[et_pb_section fb_built=“1″ _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“][et_pb_row _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“ column_structure=“2_5,3_5″][et_pb_column _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“ type=“2_5″][et_pb_image src=“https://arniwup.com/wp-content/uploads/2020/07/cropped-title-4.jpg“ _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“ title_text=“cropped-title-4.jpg“ hover_enabled=“0″][/et_pb_image][/et_pb_column][et_pb_column _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“ type=“3_5″][et_pb_text _builder_version=“4.5.1″ _module_preset=“default“ hover_enabled=“0″]

SHŠ Sinister byla založena v Praze v roce 1994.

Toto seskupení funguje na české šermířské scéně už 25 let a svojí kvalitou a originalitou si získalo stálé místo mezi šermířskými skupinami v celé republice, o čemž svědčí i hojná účast na akcích konaných od západočeské Plzně, přes gotickou bitvu u Zbořeného Kostelce ve středních Čechách, podkrkonošské „řádění“ na hradě Pecka, až po renesanční Rajhrad u Brna.

Je velmi potěšitelné a povzbuzující, že naši skupinu tvoří lidi ve věku od 18 do (zatím) 60 let, což dokazuje fakt, že je to koníček vskutku bez věkového omezení. Všechno totiž záleží jen a jen na tom, zda se člověk cítí skutečně mlád duchem. Historický šerm a tanec nejsou jen výsadou křepkých mladíků a šikovných holek, ale je to hlavně, dá-li se to tak říci, určitá životní filozofie a koníček udržující si svůj stály okruh příznivců, kterých v naší republice a vlastně v celé Evropě není zas tak málo, a která vzkvétá v každém věku. Kromě toho si kolem toho všeho užíváme spoustu legrace a zábavy a to se prostě nedá ničím nahradit. To je taky jeden z hlavních důvodů proč to děláme, proč existujeme a vystupujeme.

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]